КІКОТЬ: ЗАВДАННЯ ОДНЕ – ПІДГОТОВКА ГРАВЦІВ ДО ПЕРШОЇ КОМАНДИ

Минулого вікенду команда «Лівого Берега» U17 завершила сезон 2023/24 фінальним поєдинком Кубка Києва, в якому прийняла одноліток із ДЮСШ-15.

Мінімально поступившись суперникам, юнаки «Лівого Берега» стали срібними призерами столичного кубку. А вже з наступного сезону випускна група академії випробує себе на дорослому професіональному рівні.

Після матчу наставник команди Павло Кікоть поділився враженнями про гру та планами щодо формування команди «Лівий Берег-2».

– Хлопці зробили великий крок уперед. Вийшли до 1/8 фіналу чемпіонату ДЮФЛУ та до фіналу Кубка Києва. Своєю працею на тренуваннях вони заслуговують лише на слова подяки. Після завершення офіційних турнірів гравці отримали тиждень відпочинку, а далі будемо збиратися та рухатися далі по нашій структурі.

– Із наступного сезону команда U17 реорганізується в «Лівий Берег-2», що виступатиме в Другій лізі ПФЛ. Які завдання стоятимуть перед командою?

– Завдання у нас одне – підготовка футболістів до першої команди. Звісно, ми будемо вимагати від хлопців позитивного результату в іграх, але нас більше цікавитиме їхня індивідуальна підготовка та зростання як команди в цілому, так і окремих футболістів.

– Чи готова команда до участі в змаганнях на дорослому рівні?

– Я вже понад п’ять років працюю з цієї командою, і такі виклики стояли перед нами завжди, тому ми до них готові. Ми вже грали зі старшими командами, коли тільки вийшли на велике поле, а нещодавно – брали участь у турнірі з дорослими футболістами. Звичайно, розуміємо, що нам буде непросто боротися в Другій лізі, проте водночас у таких матчах хлопці будуть зростати. У цьому я впевнений і вважаю, що створення команди Другої ліги – великий крок для всієї структури нашого клубу. 

Також ми плануємо залучати випускну групу до наших тренувань, тож у них теж буде шанс покращити свою майстерність і навіть претендувати на участь у Другій лізі.

– Які плани на літні збори має команда?

– Протягом цього тижня хлопці зможуть трохи відпочити, а ми, тренери, працюватимемо вдвічі більше, адже нам потрібно вирішувати організаційні питання щодо підготовки. 25 липня ми збираємося та розпочнемо підготовку до сезону. Зараз надходить велика кількість дзвінків від футболістів із інших клубів, ми будемо їх переглядати. Якщо гравець має таку кваліфікацію, щоб підсилити нашу команду, то ми будемо розглядати питання його залучення. Із цією метою плануємо проведення переглядових ігор. Ми не можемо розраховувати виключно на своїх вихованців, має бути нормальна, здорова конкуренція. Тоді й зростатимуть наші хлопці, з якими ми працюємо вже п’ять років.

Для підсилення команди «Лівий Берег-2» ми розглядаємо футболістів віком до 22-23 років. Ці гравці мають розуміти, що поруч із ними гратимуть ще юні, 18-річні хлопці. Потрібно допомагати їм у зростанні та слугувати прикладом – своєю працею, своєю грою. За нами слідкуватиме тренерський штаб першої команди, тому кожен із гравців може прогресувати та потрапити через нас до складу «Лівого Берега».