ЛІКАР ЛІВОГО БЕРЕГА ПРО ФІЗИЧНИЙ СТАН КОМАНДИ ПЕРЕД ВИРІШАЛЬНИМИ МАТЧАМИ

Лікар Лівого Берега Павло Дрозд перед виїзним матчем із Карпатами розповів про фізичний стан команди на фінішній прямій сезону, терміни відновлення Андрія Якиміва та спільне бажання вийти до УПЛ. 

– Павле Олександровичу, сезон вже на фініші. Як оціните фізичний стан футболістів?

– Звичайно, футболісти втомлені, адже сезон добігає кінця. Дуже важкі були крайні ігри, забрали дуже багато фізичних і емоційних сил. Ніжки підсіли, але така доля футболістів. В цілому, стан задовільний, футболісти нормально почуваються.

– Коли можна очікувати в грі нашого центрального захисника Андрія Якиміва?

– Андрій отримав досить важке пошкодження у грі з Карпатами. Це було місяць назад, а на даний момент він уже бігає по колу, працює з командою. Реабілітація проходить за дуже швидкими темпами, тому, сподіваюсь, що він буде готовий до перехідних матчів з командою УПЛ.

– Команда стартувала у весняній частині сезону дуже якісно, але потім результати були не настільки оптимістичними. Чи не пов’язано це з тим, що футболісти підсіли фізично?

– Можливо, частково. У всіх іграх ми за фізичними показниками не поступалися суперникам, ніхто нас не перебігав і не перебив. Ми на досить непоганому рівні були в плані фізичної підготовки, тому втрачали очки не через це. Кількість моментів у нас була на високому рівні.

– У цій частині сезону в нас певна кількість футболістів випали через травми. Наскільки ця цифра є загрозливою для вас, як для лікаря команди?

– Характер травм у всіх командах однаковий – і в ПФЛ, і в УПЛ, і в АПЛ. За моїми даними, які отримаю зі спулкування з колегами з команд Першої і Прем’єр-ліги, рівень травматизму у нас менше середнього. Ми непогано проводимо сезон в плані травматизації, футболісти не випадають через дрібні м’язові травми. Так, протягом сезону траплялися важкі травми, які потребували оперативного втручання. Але футболісти досить швидко відновлювалися, тому в цьому плані у нас все добре. Будь-які травми ми лікуємо, у нас для цього все є.

– Наскільки команда забезпечена фармакологічними препаратами, вітамінами? 

– Для будь-якої людини, яка працює в професійному спорті, завжди буде чогось не вистачати. В цілому, щодо фармакології у нас все на високому рівні. Можливо, хотілося б мати більше можливостей фізіотерапії для відновлення у післяопераційний період, Щоб не возити футболістів на реабілітацію, а відновлювати на місці. А так, в принципі, у нас є все, щоб відновлювати і проводити профілактику травматизму футболістам.

– На ваш погляд, чи є потреба в заключних двох матчах використовувати резервних футболістів і дати можливість відпочити основним гравцям із точки зору фізіології?

– Ми зараз йдемо на третьому місці, і попереду дві заключні гри з «Карпатами» і «Епіцентром». Як лікар, вважаю, що у грі з «Карпатами» можна провести ротацію в плані фізики та здоров’я футболістів. Поберегти наших основних футболістів на перехідні матчі. Однак у турнірному плані ми боремося ще за шість очок, які нам потрібні для завоювання призового третього місця. Тому в цьому плані мова про ротацію не йде.

– Чи є заборони для футболістів у плані їжі?

– Як і для всіх спортсменів-професіоналів, чи то футболісти, біатлоністи, легкоатлети тощо – є заборони не тільки в харчуванні, а й у поведінці, багато в чому. Щодо напоїв, то є заборона, якщо сказати простими словами, на Кока-колу та будь-які кольорові напої. Щодо харчування також є обмеження, але там великий список і все перераховувати немає сенсу.

– Наскільки великим є бажання у футболістів, тренерського й адміністративного штабу пробитися до УПЛ за підсумками цього сезону та стикових матчів?

– Я вважаю, що в нашої команди є все для того, щоб поборотися за путівку до Прем’єр-ліги. Звісно, не напряму, через стикові матчі, але це покаже наш рівень на тлі команд УПЛ, які можуть понизитися в класі. У кого буде більше бажання залишитися в УПЛ або піднятися туди – покажуть дві гри. Можу сказати від себе, від своїх колег, що всі мають більш ніж максимальне бажання вийти з цією командою до УПЛ. Особисто я працюю в «Лівому Березі» ще з часів, коли команда грала в аматорах і Другій лізі, тому бажання дуже велике.

– Чи всі футболісти, крім Якиміва, готуються до наступної гри проти Карпат без обмежень?

– Саме так. Двоє гравців тренуються за частково індивідуальною програмою. Всі інші в обоймі та займаються в загальній групі.