ЛЕГЕНДА #15: 551-Й МАТЧ АНДРІЯ ЗАПОРОЖАНА

Під час заключного для «Лівого Берега» матчу Першої ліги сезону 2023/24 з «Епіцентром» ми стали свідками історичної події – Андрій Запорожан вийшов на поле у своєму 551-му матчі в професіональній кар’єрі в якості гравця. 

Андрій Юрійович зіграв за «Лівий Берег» у віці 41 року та 64 днів, перевершивши показник 39-річного Сергія Старенького з «Діназа», як найбільш вікового гравця-учасника Першої ліги 2023/24. 

Цікаво, що в розіграшах Першої ліги Запорожан провів 321-й матч і вийшов на 11-те місце в історичному списку гвардійців цієї першості, випередивши на одну гру Олександра Акименка – нині свого колегу по тренерському штабу Академії «Лівого Берега».

Протягом понад 20-річної кар’єри Андрій Юрійович став знаковим гравцем і багаторічним капітаном для «Олександрії», із якою пройшов шлях від Першої ліги до групового етапу Ліги Європи (рекордні 330 матчів за «містян» і 29 голів!) та, звичайно, нашого «Лівого Берега». Також Запорожан захищав кольори таких колективів, як «Борисфен», «Борекс-Борисфен», «Дністер» та «Енергетик» (Бурштин).

У 2021 році Андрій приєднався до «Лівого Берега», розпочавши спільний шлях із нашим клубом із аматорів, а далі – Другої ліги. Капітанська пов’язка незмінно супроводжувала наш #15 і у складі «лелек». У першій частині сезону 2021/22, який, на жаль, був перерваний через повномасштабне російське вторгнення, Запорожан встиг провести 19 поєдинків і забити 4 голи за наш клуб. 

Надалі Андрій Юрійович продовжив працювати з юними футболістами «Лівого Берега», а від початку минулого року увійшов до тренерського штабу Віталія Первака.

Після свого 551-го матчу Андрій Запорожан офіційно оголосив про завершення ігрової кар’єри, подякувавши всім, хто став частиною його тривалого ігрового шляху. Привітати Запорожана, разом із президентом клубу Миколою Лавренком і першою командою «Лівого Берега», зібралися його підопічні – команда «лелек» 2013 року народження, яка організувала для улюбленого тренера почесний «коридор».

Відтепер Андрій Юрійович зосередиться на тренерській роботі в нашому клубі – продовжить виховувати юних гравців, а також працювати з першою командою «Лівого Берега», передаючи свій безцінний досвід і знання молодому поколінню футболістів.

Дякуємо за все та бажаємо лише успіхів у тренерській справі, легендо!